E-veselības izmantošanai pieteikušies 14,1% ģimenes ārstu

Līgumi par Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas jeb e-veselības lietošanu noslēgti tikai ar 14,1% ģimenes ārstu prakšu, otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē informēja Veselības ministrijas pārstāvji.

Kā norādīja VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole, Latvijā patlaban darbojas 1359 ģimenes ārstu prakses, taču par e-veselības lietošanu līgumi noslēgti ar 186.

Anestēzijas vietā hipnoze

Februārī Latvijā notika pirmā operācija hipnozes ietekmē, kuras laikā pacientei izoperēja vēnas. Lai arī operācija bija veiksmīga, un paciente pēc tās jūtas apmierināta, speciālists par hipnozes izmantošanu klasiskās anestēzijas vietā izsakās piesardzīgi – tā ir riskanta un rezultātu garantēt nav iespējams. Tomēr pētījums, kurā hipnoze izmantota kombinācijā ar lokālo anestēziju, parāda tās pozitīvo ietekmi uz pacientu atlabšanu pēc operācijas.

"Cilvēki neprot viens otram pieskarties!” Labākā dāvana Valentīna dienā - vienkārši samīļošanās

Apskāviens paaugstina hemoglobīna līmeni asinīs un paaugstina organisma imunitāti. Pieskārieni ir nepieciešami visiem. Pat tiem, kuri noliedz vai neapzinās to nozīmi.

Bez pieskārieniem cilvēks «izkalst», jūtas nemīlēts, nenovērtēts. Pieskāriens mierina un spēj dziedināt. Šādu pārliecību pauž psihologi, pediatri un masieri. Pieskāriens spēj izglābt. Tas ir pirmais, kas rada priekšstatu par apkārtējo vidi.

Nozares: 

Veselības ministrija nepilda plānošanas dokumentos iekļautos pasākumus

Izvērtējot Veselības ministrijas faktiskās darbības politikas plānošanas dokumentos iekļauto pasākumu ambulatorās veselības aprūpes jomā ieviešanā, secināts, ka daudzi nozarei būtiskie jautājumi jau gadiem netiek risināti vai arī veiktie pasākumi nesasniedz savu mērķi.

Valsts kontrole revīzijā izlases veidā vērtēja 39 politikas plānošanas dokumentos noteiktos pasākumus un secināja, ka 31 no tiem nav ieviests.

Ģenētiski modificēta pārtika izraisa nopietnus veselības traucējumus

Seralini pētnieku grupa

Tiesa apstiprināja, ka franču zinātniekam Žilam Ērikam Seralini (Gilles-Eric Seralini (1960)) bija taisnība, kad viņš paziņoja, ka zinātnisko pētījumu laikā, kuros uz žurkām eksperimentēja ar ģenētiski modificētu kukurūzu, tika konstatēts, ka žurkām no tā rodas nopietni veselības traucējumi, tai skaitā arī audzēji.

Vēža paciente: “Izmeklējumā bija redzami tādi kā divi mazi jāņtārpiņi…”

“Izmeklējuma laikā iegūtajos attēlos bija redzami tādi kā divi mazi jāņtārpiņi, kas zaigoja uz tumšā fona,” stāsta Sintija. Sieviete, kura pēc pārciestā ķīmijterapijas kursa cerēja saņemt ilgi gaidīto vēsti – ļaundabīgais krūts audzējs ir izskausts. Tomēr realitāte izrādījās cita. “Labi, ka paklausīju savam vīram un veicu šo smalko izmeklējumu. Pateicoties tam, es turpināju ārstēšanos, un tagad patiesi esmu vesela,” piebilst Sintija.

Izglāba saudzīgi…

Nozares: 

Belēvičs pret Apini

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs vērsies tiesā par goda un cieņas aizskārumu un 100 000 eiro mantiskās kompensācijas piedziņu no Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta Pētera Apiņa.

Pieteikums iesniegts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, kas lietu paredzējusi skatīt nākamā gada 9. februārī.

Lapas