"Cilvēki neprot viens otram pieskarties!” Labākā dāvana Valentīna dienā - vienkārši samīļošanās

Apskāviens paaugstina hemoglobīna līmeni asinīs un paaugstina organisma imunitāti. Pieskārieni ir nepieciešami visiem. Pat tiem, kuri noliedz vai neapzinās to nozīmi.

Bez pieskārieniem cilvēks «izkalst», jūtas nemīlēts, nenovērtēts. Pieskāriens mierina un spēj dziedināt. Šādu pārliecību pauž psihologi, pediatri un masieri. Pieskāriens spēj izglābt. Tas ir pirmais, kas rada priekšstatu par apkārtējo vidi.

Nozares: 

Veselības ministrija nepilda plānošanas dokumentos iekļautos pasākumus

Izvērtējot Veselības ministrijas faktiskās darbības politikas plānošanas dokumentos iekļauto pasākumu ambulatorās veselības aprūpes jomā ieviešanā, secināts, ka daudzi nozarei būtiskie jautājumi jau gadiem netiek risināti vai arī veiktie pasākumi nesasniedz savu mērķi.

Valsts kontrole revīzijā izlases veidā vērtēja 39 politikas plānošanas dokumentos noteiktos pasākumus un secināja, ka 31 no tiem nav ieviests.

Ģenētiski modificēta pārtika izraisa nopietnus veselības traucējumus

Seralini pētnieku grupa

Tiesa apstiprināja, ka franču zinātniekam Žilam Ērikam Seralini (Gilles-Eric Seralini (1960)) bija taisnība, kad viņš paziņoja, ka zinātnisko pētījumu laikā, kuros uz žurkām eksperimentēja ar ģenētiski modificētu kukurūzu, tika konstatēts, ka žurkām no tā rodas nopietni veselības traucējumi, tai skaitā arī audzēji.

Vēža paciente: “Izmeklējumā bija redzami tādi kā divi mazi jāņtārpiņi…”

“Izmeklējuma laikā iegūtajos attēlos bija redzami tādi kā divi mazi jāņtārpiņi, kas zaigoja uz tumšā fona,” stāsta Sintija. Sieviete, kura pēc pārciestā ķīmijterapijas kursa cerēja saņemt ilgi gaidīto vēsti – ļaundabīgais krūts audzējs ir izskausts. Tomēr realitāte izrādījās cita. “Labi, ka paklausīju savam vīram un veicu šo smalko izmeklējumu. Pateicoties tam, es turpināju ārstēšanos, un tagad patiesi esmu vesela,” piebilst Sintija.

Izglāba saudzīgi…

Nozares: 

Belēvičs pret Apini

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs vērsies tiesā par goda un cieņas aizskārumu un 100 000 eiro mantiskās kompensācijas piedziņu no Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta Pētera Apiņa.

Pieteikums iesniegts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā, kas lietu paredzējusi skatīt nākamā gada 9. februārī.

E-veselības sistēmā pacientu dati nav drošībā

Patlaban ārstiem nav drošības, ka pacientu sensitīvie dati projektā e-veselība tiks aizsargāti, LNT raidījumā "900 sekundes" pirmdien sacīja Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Pēc viņas teiktā, veicot trīs reizes testēšanu šī gada laikā, projektā e-veselība nav bijušas izmaiņas – tās problēmas, kas tika identificētas martā, līdz novembrim nav novērstas.

Alūksnes slimnīcas slēgšana - varas gaiteņos izauklēta afēra

Mana sieva, Baiba Treija, ir vienīgais pastāvīgi praktizējošais bērnu neirologs Vidzemē. 26 gadus viņa nostrādāja Valmieras poliklīnikā zem dažādiem nosaukumiem, mainījās varas un īpašnieki. Pēdējais īpašnieks, kurš pirms gadiem četriem nopirka daļu Valmieras veselības centra akciju, ir Marģers Zeitmanis – tas pats, kurš kā privātīpašnieks kontrolē SIA "Balvu – Gulbenes slimnīcu apvienību".

Lapas