Turpinās Eiropas HIV testēšanas nedēļa

28.11.2013.    Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atgādina, ka vēl šodien un rīt, kopumā 20 vietās (15 pilsētās) visā Latvijā HIV profilakses kabinetos un Latvijas Sarkanā Krusta Veselības istabās, iespējams ikvienam veikt HIV eksprestestu bez maksas. Kontaktinformācija, lai pieteiktos bezmaksas HIV eksprestestam, pieejama kalendārā.
 
 

Nav jābaidās meklēt psihoterapeita atbalstu

27.11.2013.    „Ne visas slimības jāārstē tikai ar medicīniskiem paņēmieniem,” saka MFD Veselības centra „Pārdaugava” psihoterapeite Natālija Volperte. „Amerikā jau šobrīd ir klīnikas, kur pacienta pieņemšanā piedalās gan konkrētajam cilvēkam nepieciešamās specialitātes ārsts, gan psihoterapeits, un viņi lemj par ārstēšanu kopā. 

Nozares: 

Psihoterapeitu palīdzība Maxima krīzē

25.11.2013.    Psiholoģiska palīdzība krīzē var būt nepieciešama visiem, kas ir saistīti ar traģiskajiem Maximas veikala notikumiem. Ne tikai tieši cietušajiem, bet arī lieciniekiem, tuviniekiem, glābējiem, žurnālistiem – netieši iesaistītajiem, visiem! Bieži cilvēki nejūtas droši zvanīt un meklēt palīdzību, jo esot izdzīvojuši un neskarti un tādējādi neuzskata, ka viņu sāpe tik liela, kā fiziski cietušajiem…varot paturēt pie sevis redzēto…, bet naktī nevar aizvērt acis, bail, trauksme… vēlamies iedrošināt, runāt, zvanīt, stāstīt, neturiet pieredzēto pie sevis! 

Rudens -saaukstēšanās laiks

25.11.2013.    Rudenī, biežāk nekā vasarā cilvēki mēdz sūdzēties par saaukstēšanās simptomiem un vidēji gada laikā cilvēks saaukstējas trīs reizes. Saaukstēšanos parasti pavada galvassāpes, šķaudīšana, iesnas, sāpes kaklā, slikta pašsajūta, nogurums un klepus. Ārsti šo slimību apzīmē kā ARS (akūta respiratorā saslimšana), bet tautā to sauc vienkārši par saaukstēšanos.

Lāzers, kas cīnās ar sēnīti!

23.11.2013.    Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā nagu slimība. Tā kā nagu sēnītes slimības process parasti ir nesāpīgs, tad šīs slimības ārstēšana tiek uzsākta novēloti, kas var sarežģīt un  paildzināt ārstētu.  Jāņem vērā tas, ka sēnīšu slimība  grūti padodas ārstēšanai, un  pati ārstēšana ir dārga.

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā sniegtā palīdzība lielveikala sabrukšanā cietušajiem

22.11.2013.    Saistībā ar lielveikala sabrukšanu, Stradiņa slimnīcas Neatliekamajā medicīnas centrā līdz 22. novembra pēcpusdienai palīdzību saņēmuši 15 cietušie. Vienpadsmit cietušie tika nogādāti slimnīcā 21. novembra vakarā un naktī ar dažādām traumām – krūšu kurvja traumas, galvas traumas, smadzeņu satricinājumi, lūzumi, sistas brūces, saspiedumi u.c.
 
 

Lapas